Domov seniorů je příjemným místem k životu. Zdá se vám to divné? Pokud nevěříte, poslechněte si reportáž:

 

reportáž

Strach ze změny, z toho, že budu muset vstávat, jíst a mýt se jako na pionýrském táboře - to jsou věci, které brání tomu, abychom uvažovali o stěhování do domova seniorů. Ale nemusí to být takové. Náš domov nabídne naprosté soukromí, volnost a svobodu. Klienti jsou ubytováni ve vlastních garsoniérách, ti kteří mají zájem mohou bydlet společně s partnerem, kamarádem nebo sourozencem. Garsonka je prostorná, s vlastní kuchyňskou linkou a koupelnou s toaletou.

A jak vypadá den v Domově seniorů Novovysočanská? Tak jak chcete. Spíte do kolika hodin chcete, pak si zapálíte cigaretu, vypijete kávu, dojdete do obchodu pro čerstvou koblihu. V poledne si vyberete některé z chutných jídel - pokud se vám zrovna netrefíme do chuti, tak si pošlete pro jídlo ven, nebo ukuchtíte něco sami. Pokud máte chuť, zúčastníte se nějaké společné akce - tréninku paměti, hraní her, zábavy s dětmi nebo nějakého vystoupení. Můžete si zacvičit v tělocvičně, rozjímat v kapli nebo courat po krásné zahradě. Prioritou našeho domova je svoboda a volnost. Pokud potřebujete, pečovatelka vám se vším dopomůže.

Jestli vás tyto řádky oslovily, přijďte se podívat, možná objevíte něco, co jste netušili.

 

A co teď? Zavolejte Marušce nebo Mirce na telefon 284086903 nebo napište na klemsova@ssspraha9.cz a přijďte se podívat :)

Co předchází nástupu?

1. prohlídka domova a rozhovor se sociální pracovnicí

2. podání žádosti

3. výzva k nástupu

4. stěhování

Našemu domovu se podařilo získat podporu od nadačního fondu Avast. Díky této podpoře se všichni naši pracovníci v přímé péči - tzn. pracovníci v sociálních službách i zdravotní sestry - proškolili v poskytování paliativní péče. Podporu přijímáme od Hospice Dobrého pastýře, jehož pracovníci nás školí a kde naši pracovníci stážují. Daří se nám zavádět principy kvalitní paliativní péče.

Dalším krokem je zavedení komplexní paliativní péče, včetně navázání na lékaře a další spolupracující organizace.

 

Umírání je smutné, ale může být důstojné.

 

Mgr. Michaela Žáčková

Byla vyhlášena veřejná zakázka na úklid v Domově seniorů Novovysočanská.

Zveřejněné podmínky najdete zde.

Dne 10. 6. 2016 se můžete podívat do Domova seniorů Novovysočanská. Od 15. a od 16.hodin budou probíhat komentované prohlídky. Sraz zájemců na recepci Domova.

 

 

Attachments:
Download this file (Den otevřených dveří DS 2016.pdf)Pozvánka[DOD]1264 kB